THERMEMARİS HEALTH & BEAUTY RESORT

 • Thermemaris Health & Beauty Resort  »  Tesis Bilgileri
 • Konaklama
  :
  Hotel
 • Kapasite
  :
  90 Oda
 • Telefon-1
  :
  0 252 694 83 34
 • Faks
  :
  0 252 694 83 64
 • Web
  :
  www.thermemaris.com
 • Hizmet Dönemi
  :
  12 Ay Hizmetinizde
(1910) defa ziyaret edildi.

E-Mail Gönder

Aşağıdaki formu kullanarak firmaya e-mail gönderebilirsiniz.


Yorum Gönder

Aşağıdaki formu kullanarak firmaya yorum gönderebilirsiniz.

  Puan:
           
           

THERMEMARİS HEALTH & BEAUTY RESORT

Tesiste bulunan 3 adet termomineral havuzun her birinden saniyede 10 lt. termomineral kaynak suyu ThermeMaris gölüne karışmakta ve bu termal suların sıcaklıkları yılın on iki ayı değişmemektedir (24-28 derece C). Kapalı alanda bulunan jakuzili havuzlardaki termal suyun sıcaklığı 34-38 derece C dir ve romatizmal hastalıkların tedavisi için önerilmektedir.
Her bir termal havuz farklı mineral yoğunluğunda ve farklı hastalıkların tedavilerinde kullanılmaktadır. Bu termal suların ve Tersakan çayının beslediği gölde bulunan ve otel müşterileri tarafından günün her saati gözlemlenebilen, müşterilerimizi dans ederek selamlayan Nil Kaplumbağaları (Trionyx Kaplumbağaları), WWF tarafından korunmakta olup tesise ayrı bir özellik ve görsel şölen katmaktadır.
Mitolojiye göre Cleopatra tarafından bölgemize Nil nehrinden getirildiği rivayet edilen bu kaplumbağalar şifalı termal su ve çamur barındıran bu gölü kendilerine doğal yaşam alanı seçmişler ve belki de bu sayede yüzlerce yıl yaşayarak, genç kalmanın sırrını keşfetmişlerdir.
ThermeMaris, Avrupa Balneoloji Derneği ve Türkiye Thalassoterapi ve Kür Merkezleri Derneği üyesidir. Tesisimizde Avrupa, Iskandinavya, Rusya Federasyonu, Ukrayna ve diğer Orta Asya ülkesi vatandaşlarına da tedavi ve kür programları uygulanmaktadır.
Tarih boyunca sağlık ve güzellik için kullanıldığı bilinen tesisimiz içindeki Termomineral su ve Peloid, içerdikleri mineral yoğunluğu ile gençleştirici ve güzelleştirici özelliğinin yanı sıra termalimizin en etkin yönü olan ve geçmişte yalnızca krallara ve kraliçelere sağlanan imkan ile termal suyunun doğal ortamında ve yeryüzüne çıkış yaptığı kaynak noktasında kullanılmasının ayrıcalığını konuklarımıza sunuyoruz.
Termomineral suyun ve çamurun, doğal florası bozulmadan suyun yeryüzüne çıkış noktasında doğal termal akvaryum içerisinde misafirlerimize sunulması bir Spa & Termal Hotel ThermeMaris ayrıcalığıdır.
Doğal termal kaynaklarında sağlıklı tatil

Yazın serin, kışın ılık, kükürt, selenyum, çinko ve yoğun Multimineral ağırlıklı termal suyumuz, kemik ve kıkırdak dokuları revize edici kantite ve kalitededir. Diğer dokuları genleştirici, reorganize ve rejenere edici niteliktedir. Cerahat deşarj ürününü çoğaltıcı, organları uyarıcı, onarıcı ve endokrin özelliklerdedir. Sinirsel nedenli sendromik bünye etkilerini olumlu düzenleyici yapıda, sindirim sistemini düzenleyici, rahatlatıcı ve temizleyici niteliktedir.
Doğal ortamında olumsuz bakteri, mantar ve küf üretmeyen; mayasız, anyon ve katyonca zengin, tuzlu - kumlu – kireçli - kalkerik ağırlıklı, nikel ve demir oranı yüksek ThermeMaris güzellik çamuru ise dermatolojik reorganizasyon ve rejerenasyona sahip, estetisyen nitelikte deri üstü pişik ve akut özellikteki oluşumları (sivilce, akne, siğil gibi) giderici; deri altı olumsuz yağ birikimi, yağ seliloit çözümlemelerinde katalitik özelliktedir.
Genelde bu tip Termomineral sular ile Kükürtlü havanın tenefüs edilmesinin sinirsel nedenli sendromik bünye sorunlarını olumlu etkileyeceği uzmanların ortak görüşüdür.
Afrodit, Cleopatra gibi mitolojik tanımlamalarda belgelenen termomineral su ve çamur, tarih boyunca sağlık ve güzellik için kullanılmıştır. Termal suyun içeriğinde bulunan Kükürt, Selenium, Sodium, Potassium, Calcium, Magnesium, Demir ve Çinko gibi minerallerin dokulardaki gençleştirici özelliği Tıp Dünyası tarafından onaylanmıştır.
Spa & Termal Hotel ThermeMaris çeşitli termal sularının yeryüzüne çıktığı noktada bulunmakta ve oluşan özel yosun ve çamurun doğal olarak elde edilmesinin ayrıcalığını sunmaktadır.
Yazın serin, kışın ılık termal tedavi!

view from aquapark
Ilıman iklimi ile tanınan Dalaman’ın düşük nem oranı, güneş ışınlarının sürekliliği (yılda 330 gün güneşli), artirit tedavisine olumlu katkı sağlamaktadır.
Ayrıca tarihte ilk defa Mezopotamya Bölgesinde ortaya çıkan Cyprinidae Ailesinden olduğu bilinen, dişsiz Gara Rufa cinsi “DOKTOR BALIKLAR” Spa & Termal Resort Hotel ThermeMaris’de oparatör ve terapist olarak Sedef hastalığının tedavisinde başarıyla faaliyet göstermektedir. Oparatör balıkların ciltten kaldırdığı sertleşmiş kabukları yiyen terapist balıkların salgıladıkları DITHRANOL adlı enzim, cildi yumuşatmaktadır.
Kür süresi en az üç hafta olan Sedef hastalığı, ThermeMaris’in doğal fanusunda “Dr. Balık ve Çamur” kürü, termomineral suyun ve çamurun içerdiği yüksek orandaki selenium, çinko, NaCl, kükürt ve deniz tuzu bileşiminin yoğun Ultraviyole ışınları altında uygulanmasıyla iki haftada çok olumlu sonuçlar göstermektedir.
Spa Termal ThermeMaris Tesisimizin ismi nereden geliyor?

SPA (Salus Per Aquam): Su ile gelen Sağlık
Termal: Doğal sıcaklığı 20 derece C üzerinde olan ve litresinde 1 gr.ın üzerinde çözünmüş mineraller içeren şifalı su kaynaklarına ait.
Maris: Denize ait
Deniz, deniz suyu ve içeriği ile deniz ikliminden yararlanılarak yapılan Thalassoterapi tamamlayıcı tedavi yön-temlerinin uygulanmasına ait.
Health: Sağlık
Beauty: Güzellik
Resort: Dinlenme, temiz, konforlu, saygın, konusunda butik konaklama tesisi.
Thermemaris: Termomineral sular, Peloid (Şifalı Çamurlar), şifalı içme suları, inhalasyon için termomineral su zerrecikleri ,deniz suyu ve içeriği, Biopozitif elementlerin varlığındaki iklimi, doğal mağaraları, doğal termal havuz ve göletleri , WWF tarafından koruma altına alınan Dev Nil Kaplumbağaları (Trionyx kaplumbağaları), bakir doğası, vahşi derelerle ulaşılan çevre Krater gölleri ile konuklarının sağlığına sağlık, güzelliğine güzellik, gençliğine gençlik, dinçliğine dinçlik katan doğanıninsanlığa lütfettiği doğal eczane.

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:

1 Thermal  VIP Chalet, 1 King Suite, 14 Junior Suite, 15 villa odası. Toplam 90 oda.

Merkezi Klima, Minibar, Uydu TV, Safe bux, Direkt Telefon, Duş, Bazı odalarda Küvet ve Balkon 3. katta 12 odamızdaki banyolarda ve balkonlarda Termomineralli su ve Kullanma suyu vardır.

Tam Pansiyon

Konaklama Standart Oda
Aile Odası
Sezonlar DBL p.p (TP) SGL (TP) Extra Yatak (TP) 2+2/3+1 (TP)
01.05. - 31.05.2010
100.- TL
150.- TL
70.- TL
320.- TL
06.01. - 30.06.2010 130.- TL
195.- TL
91.- TL
416.- TL
01.07. - 31.08.2010 145.- TL
217.- TL
101.- TL
464.- TL
01.09. - 30.09.2010 130.- TL 195.- TL 91.- TL 416.- TL
01.10. - 31.10.2010 100.- TL 150.- TL 70.- TL 320.- TL

 • Tüm fiyatlara KDV ve Servis dahildir.
 • Yukarıdaki fiyatlar özel gün ve bayramlarda geçerli değildir.
 • Ebeveynlerinin yanında konaklamak kaydı ile her dönem 00-06 yaş 1. çocuk ücretsiz, 00-06 yaş 2. çocuk %50 indirimlidir.
 • Fiyatlarımız tam pansiyon Konaklamadır (sabah kahvaltı, öğle ve akşam yemeği).
 • Otel konukları Termal havuzları ve kapalı yüzme havuzları, Sauna, Türk Hamamı, Jakuziler ve açık çamur banyolar ücretsiz faydalanırlar.

Tam Pansiyon Hizmet Programı

Ücretsiz Servis ve Aktiviteler

Ücretli Hizmetler

Kiralık Kasa

Masaj, Doktor , İlaç

Fitness Center, Masa Tenisi

Çamaşırhane

Türk Hamamı, Jakuzi, Sauna      

Telefon, Fax, İnternet, Kablosuz İnternet

Bilardo

Mini bar, Oda servisi

Termal Havuzlar, açık çamur banyosu

Alkollü ve alkolsüz içecekler

Şezlong ve Şemsiye

Güzellik ve Sağlık Merkezindeki tüm aktiviteler ve Proğramlar

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:

Thermomineralli Su kaydırağı, Trampolin, Bilardo masaları, Masa Tenisi, Mini Golf, Mini Clup, Tavla, Okey, Oyun Kartları, VCD Film, Yürüyüş Parkurları, Kano, Deniz Bisikleti, Traking. Vahşi doğada bot ile nehir ve volkonik göl gezintileri, Deniz, Kumsal. Dev Nil Kaplumbağaları ile birlikte yüzmek; Gölde Sandal ve çevredeki doğa harikası Koylarda tekne gezintileri, Civar Turistik merkezler olan Göcek, Dalyan, Fethiye, Sarıgerme, Gökova Körfezi, Marmarise günlük geziler. Bisiklet doğada yürüyüş parkurları.

    * Sağlık Merkezi

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi; Sağlık ve Termal Terapi Merkezi, Medical Wellness uygulama Birimleri, Laboratuvar, Diet Birimi ve Doctor Cafe, Doğal Astım Mağarası, Psoriasis Tedavisi için Doktor Balıklar (Garra Rufa), Kaynağından Thermomineral içme kürü Mağarası, Dr. Market, Dr. Kütüphane.

    * Güzellik Merkezi

Yüz ve Cilt Bakımı, Aromatik Balneoterapi küveti, Peloid – Yosun - Parafin uygulama Kapsül ve Sıcak sarmalaması, Sıcak Thermomineral su – Peloid küveti, Afüzyon – Jet Duş, Starvaç, Kuaför.

    * Spa Fitness

Spa Merkezimiz, Türk Hamamı - Kese Köpük, Peeling, Sauna, Thermemaris vahşi duşu, Masaj, Doğal Likya Mağarası içinde thermomaris Masajı, Göl kenarında Aphaçi barınağında THAI masajı, Thermomineral Jakuziler, İnfraruj altında Ağrı ve Spazm masajları, Fitness ve Eğitimleri.

    * Havuzlar

3 Adet Doğal Kaynağında Multitermomineralli ve Doğal Kükürt kokulu Havuz, 1 adet Thermomineral Su Kaydırağı Havuzu, 1 adet Isıtılabilir Su Havuzu,1 adet Çocuk su havuzu, 2 adet Jakuzzi, 1 adet Kapalı Isıtılabilir Yüzme Havuzu, Peloid (Sağlıklı Çamur) Havuzları.

    * Kükürtlü Göl

Thermemaris Gölü - MultiThermomineral Suların ve Deniz suyunun Sağlık Kaynağı Peloid ve Yosunla birlikte olduğu Dev Nil Kaplumbağalarının Dünyadaki ender barınağı.


    * Restorantlar

Likya (150 Kişi), ve Doctor Cafe (80 Kişi) (Kapalı) Yayla (250 Kişi) ve Aqua (250 kişi) (Açık - Kapatılabilir)

    * Barlar

Lobby Bar, Sera Bar, Aqua Bar, Vitamin Bar, Fito Bar ve Disco Bar (mevsimlik)

    * Toplantı Salonu

1 adet 100 kişilik, 1 adet 20 kişilik.

    * Alışveriş:  Mini market

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:

ADRES:

Dalaman  Havaalanına (4 km.) mesafede, Uçakların gizemli iniş ve kalkışlarını seyredecek şekilde uçak pistine yakın; Denize 800 mt, 25 dönüm alanüzerinde yerleşiktir, WWF ( Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı ) Koruması altındaki Dev Nil Kaplumbağalarının "Trionyx" yaşadığı Thermemaris Gölü kenarındadır.

SPA Thermal Hotel ThermeMaris Health & Beauty Resort

48770 Incebel - Dalaman, TurkeyTHERMEMARİS HEALTH & BEAUTY RESORT

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu: